Grillowane szparagi na dwa sposoby 🔥❤️🔥


👨‍🍳 Kuba Steuermark i 🥦 Oerlemans Foods

Grillowane szparagi na dwa sposoby 🔥❤️🔥

I znowu grillujemy! Ale tym razem nie mięso, tylko szparagi. Dobre dla wegetarian, stanowią także wspaniały, wykwintny dodatek dla mięsożerców. Szparagi, mimo że mają 95 procent wody, zawierają wiele witamin i składników mineralnych. Są także jednym z najbardziej skutecznych afrodyzjaków. Cóż chcieć więcej?

Może jeszcze warto abyście wiedzieli, że mamy szparagi białe, zielone, fioletowe i wszystkie one należą do tego samego gatunku szparaga lekarskiego. Białe szparagi po prostu przysypuje się ziemią, żeby nie mogły zmagazynować zielonego chlorofilu. Dzięki temu mają inny aromat, twardszą skórkę i wyczuwalną goryczkę, szczególnie przy końcówkach. 
Jeśli grill jest już przygotowany, to zaczynamy. 

🍲Jak przyrządzić danie?
Mamy dwie paczki szparagów, zielone i białe, możemy więc przyjąć, że przygotowujemy dwie potrawy w jednym. Szparagi w oddzielnych garnkach zalewamy wrzącą wodą i trzymamy około 5 minut. W tym czasie sprawdzamy czy grill jest odpowiednio rozgrzany. 

Odlewamy wodę, osuszamy szparagi i lekko skropione oliwą z chili szykujemy do grillowania. To czas aby przygotować dodatki. Rozdzielamy szynkę parmeńską, rwiemy na kawałki mozzarellę. Mieszamy oliwki z paprykami i odrobiną sosu tabasco. Jajka gotujemy na miękko i obieramy. Trzymamy w ciepłej wodzie. Białe szparagi zawijamy w szynkę parmeńską i razem z zielonymi kładziemy na grilla. Po 5 minutach doprawiamy zielone szparagi delikatnie solą. To właściwie wszystko.

Zielone szparagi podajemy z porwanym serem mozzarella i skrapiamy obficie oliwą z chili, solimy. Przesuwamy na jedną część talerza, a na drugą kładziemy białe szparagi wraz z grillowaną szynką parmeńską. Dodajemy jajka na miękko. 
Danie będzie wyjątkowo smakować i wyglądać na ostrej salsie z oliwek, papryk i sosu tabasco. Szparagi powinny być prężne, słodkie, chrupiące i aromatyczne.
Oczywiście szparagi zielone i białe, możemy zgodnie z życzeniem traktować jako oddzielne dania.

Zapamiętajcie ten przepis. Będzie świetny na czas po pandemii. A wtedy dajcie znać, bo zaraza minie, a my pozostaniemy z Wami, oferując jak zawsze najwyższej jakości towary i najsmaczniejsze przepisy. 

❗️Pamiętaj, że z naszymi składnikami nie może się nie udać.

☎️ Czego od nas potrzebujesz?
Szparagi zielone Oerlemans Foods – opakowanie 1kg
Szparagi białe Oerlemans Foods – opakowanie 1kg
Oliwki czarne plastry Oerlemans Foods – opakowanie 1kg
Papryka grillowana Unilever Food Solutions Polska – puszka 750g
Sos Tabasco Oryginal Red – butelka 150ml
Szynka włoska plastry – opakowanie 250g
Mozzarella Cillegina – opakowanie 1kg
Jaja świeże – opakowanie 30szt.